Пацієнтам

Що таке остеоінтеграція?

Найважливішим етапом після встановлення імпланту є процесс остеоінтеграції. Навколо імпата формуються кісткові сполучення та фіксують його у лунці задля повноцінного функціонування у майбутньому.

У тому випадку, якщо процесс остеоінтеграціі імпланту був порушений або не встановлений  – імплант не зможе інтегруватись у жувальну систему організму. Не інтегрований імплант не зможе функціонувати у майбутньому і скоріш за все лікарю доведеться його вилучити.

Для чого призначені зубні імпланти?

Імплант несе собою у першу чергу дві функції:
По перше – якість життя людини залежить напряму від нашого харчування, а за відсутності зубів якісне харчування стає складнішим чи навіть неможливим у деяких випадках.  
По друге – естетичність посмішки еквівалентна кількості здорових та наявних зубів, тому до імплантів прибігають також з естетичних міркувань.

Які варіанти лікування та заміни двох (сусідніх) зубів?

Існує кілька варіантів заміни ДВОХ або більше сусідніх зубів. Не всі з них передбачають встановлення імплантів.

  1. Імплант може стати опорою для конструкції (коронки або моста) де відсутні декілька зубів.
  2. Залежно від стану решти зубів та їх розподілу, їх можна підготувати для встановлення містка. Місток цементується на зубах і замінює втрачені зуби.
  3. Знімний протез, що підтримується зубами, також може бути варіантом заміщення сусідніх відсутніх зубів. Однак комфорт від їх використання значно нижчий ніж від використання мостів зафіксованих на імплантах.

Перемичка є протипоказаною, якщо у людини занадто багато відсутніх зубів. Натомість, імплантати можуть бути встановлені та використані для підтримки мостоподібної конструкції або знімного протеза.

Які варіанти лікування при заміни усіх зубів?

Перш за все має значення те, яка щелепа буде задіяна у імплантації.

Якщо мова йде про нижню щелепу на якій відсутні усі зуби, то вистачить і двох імплантів, щоб зафіксувати на них знімний протез.

Якщо мова йде про мостоподібну конструкцію, то необхідним мінімумом є 4 фіксовані у кістці імпланта.

Також існує варіант повністю знімного протезу, що прилягає до ясеневого краю (альвеолярного хребта) не кріплячись до імплантів.

У тому випадку, коли зуби відсутні на верхній щелепі, може знадобитися від 6 до 8 імплантів за для надійної фіксації протезу (кількість імплантів залежить від якості кістки на верхній щелепі).

Які переваги конструкцій зафіксованих на імплантах?

  1. Зафіксовані за допомогою зубних імплантів мости, забезпечують комфортне жування та відчуття власних природних зубів.
  2. Знімний протез, який замінює деякі або всі зуби, також може забезпечити високий рівень комфорту за умови якісної на надійної фіксації на імплантах.

Які матеріали використовуються для відновлення коронкової частини зубів після імплантації?

Після того, як імплант було встановлено, на нього накладають коронку, мостоподібну конструкцію чи знімний протез (виготовлений з акрилового матеріалу).

Мостоподібні конструкції та коронки є повністю нерухомими, тому передбачають міцний каркас з металу або надміцної кераміки. Далі каркас запікають разом із спеціальною фарбою, яка імітує колір ідентичний кольору ваших зубів.

Каркас може бути виготовлений з великої кількості різних сплавів. Найпоширенішими ж є сплави титану та благородних металів. 
Якщо внутрішній каркас конструкції металевий, то зовнішній шар буде вироблено з порцеляни. Подібні конструкції мають назву: “Металокерамічні”. Реставрації повністю виготовлені з порцеляни називають “Суцільнокерамічними”.

Суцільнокерамічні конструкції більш естетичні, але якщо мова йде про імплантацію великих корінних зубів (молярів), то краще встановити металокерамічну конструкцію.

Чи є титан єдиним матеріалом придатним для остеоінтеграції?

На сьогоднішній день Титан є найбільш поширеним та найбільш досліджуваним матеріалом з тих, що використовуються у імплантології. Однак, останні декілька років все більшої поширености набувають керамічні імпланти (виготовленні з оксиду цирконію), але казати про їх переваги над титаном ще зарано, адже пройшло дуже мало часу.

У мене алергія на титан. Чи можу я встановлювати зубні імпланти?

Зубні імплантати, як правило, виготовляються з чистого титану. Алергія на титан зустрічається рідко і зареєстровано дуже мало випадків. Якщо у вас алергія на титан, можливо, вам вдасться зробити імплантат з іншого матеріалу, який буде прийнятий вашою кісткою та остеоінтегратом.

Що таке безметалевий імплант?

Безметалевий імплант- це імплант виготовлений з неметалічних матеріалів таких як кераміка ( наприклад оксиду цирконію). Перевага цих типів імплантів полягає в тому, що кераміка є білою тоді як титан має сірий, металевий колір і може передавати сірий колір коронці.
Безметалеві імплантати можуть стати альтернативою якщо у вас алергія на титан. Однак алергія на титан буває дуже рідко і не забувайте, що імпланти з титану є набагато більш вивченими ніж їх керамічні аналоги.

 

Чи мають не титанові імплантати практичний досвід?

Дані щодо довгострокової експлуатації безметалевих імплантів поки що відсутні.

Чи можна встановити імпланти як у верхню, так і нижню щелепу? Чи можуть два імплантати вкусити один одного безпечно, як природні зуби?

Імплантати можна вставити як у верхню та і в нижню щелепу. Якщо ви втратили зуби на обох щелепах, їх звичайно можна замінити протезами що фіксуються за допомогою імплантів. Імпланти у верхній і нижній щелепах можуть приймати одночасну участь у акті жування, однак стирання коронок, мостів та імплантів зазвичай відрізняється від стирання природних зубів. Щоб мінімізувати втрату або пошкодження імплантів ви маєте регулярно відвідувати лікаря стоматолога.

Який строк експлуатації імплантів?

При сприятливих умовах строк експлуатації імплантів сягає до 35 років. Під сприятливими умовами мається на увазі відсутність хронічних патологій, що можуть завадити процесу остеоінтеграції, відвідування лікаря стоматолога за встановленим графіком візитів, ретельна чистка двічі на день  та використання зубної нитки.

Чим будуть відрізнятись імпланти від природних зубів?

Відчуття від використання імпланту відрізняються від відчуттів використання природних зубів. Уся справа у періодонтальний зв’язці, що оточує природний зуб і відсутня у імпланті.

Чи є процес імплантації болісним?

Процес встановлення імплантів не є дискомфортним чи болісним, адже у всіх випадках використовується місцевий анестетик .Будь-який легкий дискомфорт, який може виникнути після операції, можна контролювати за допомогою звичайних знеболюючих.

Чи можна робити імплантацію зубів, якщо у мене присутні захворювання ясен?

Так, пацієнтам з захворюваннями ясен можна встановлювати зубні імплантати, однак важливо, щоб пародонтит, який вражає ваші природні зуби, був належним чином оброблений перед встановленням імплантатів. Важливо також зазначити, що ризик ускладнень, пов’язаних з лікуванням імплантатами, буде дещо вищий у пацієнтів з захворюваннями ясен.